Pracovní listy pro trénování paměti II.

Pracovní listy pro trénování paměti

Říká se, že vzpomínky jsou bohatstvím, které nám nikdo nemůže vzít. Bohužel i toto rčení není tak úplně pravda. Jsou uloženy v paměti, která stárne společně s námi. Jak si tedy udržet dobrou paměť až do vysokého věku? Pravidelně ji trénujte.

Fosanima o.p.s. vytvořila již druhé vydání oblíbených PRACOVNÍCH LISTŮ PRO TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI. Ty jsou jedním z prostředků, jak předcházet demenci – Alzheimerově chorobě.

Pracovní listy jsou rozděleny do několika částí (procvičování slovní zásoby, krátkodobé paměti, dlouhodobé paměti, pozornosti a smyslové aktivizace) Obsahují celkem 49 cvičení, do kterých je možné libovolně vpisovat, dělat si poznámky. Velikost písma je přizpůsobena i čtenářům, kteří uvítají větší písmo.

„Pracovní listy jsou zdarma k dispozici v městském informačním centru, v městské knihovně či v městském úřadě – odboru sociálních věcí. Velkou výhodou těchto pracovních listů je také fakt, že si je mohou zájemci nechat a kdykoliv se k jednotlivých cvičením vrátit.  Díky finanční podpoře města Bruntál jsme mohli nechat vytisknout pětset kusů těchto pracovních listů.“,